Найкращі імпланти преміум якості
Straumann та Nobel ділять 1-е місце, Astra – 2-е місце.
1-е місце: Straumann швидше приживаються за рахунок Slactive поверхні та міцніші – за рахунок сплаву Roxolid. Це вибір нашої клініки!
Nobel мають ширший модельний ряд, використовуються в протоколах негайного навантаження, таких як All-on-4 або заміщення одного зуба, мають оригінальні абатменти, вироблені на заводі Nobel Biocare.
2-е місце: Astra пропонують варіанти імплантів зі скошеними краями, які допомагають при атрофії кістки. Хоча ці імпланти і не мають настільки виражених плюсів у порівнянні з засновниками імплантації – Nobel і Straumann, але вони заслужено входять до ТОП-3 виробників.
Найкращі імпланти в середньому ціновому діапазоні
Osstem, Megagen, Ankylos, Mis, BioHorizons, Bicon.
Ця цінова категорія відрізняється широким вибором варіантів виробників із Південної Кореї, Німеччини, Ізраїлю, США та інших країн.
Osstem, Megagen – об’єднаємо в одну категорію двох виробників, так як більшість елементів іх найпопулярніших лінійок – взаємозамінні.
Імпланти мають конусне з’єднання середнього рівня герметизації, що поєднує хороші показники стабілізації конструкції та зручність у використанні. Обидва виробники мають імпланти, які застосовуються в різних типах кістки та методиках установки.
Osstem – південнокорейська фірма, яка має понад 20 років досвіду у сфері виготовлення імплантів. Також у США під брендом Hiossen випускається той самий продукт для інших ринків.
З плюсів – якість упаковки та хірургічних наборів на висоті. Простота у використанні та якість сплаву дають хороші довгострокові результати.
Але не обійшлося без мінусів – відсутність набору для одномоментноі імплантації (відразу при видаленні зуба) та неповна гамма комплектуючих, представлених на ринку. Все це не дозволяє зробити Osstem єдиним рішенням на всі випадки життя.
Компанія Мегаджен заснована відносно недавно (близько 7 років тому), але вже “завоювала” безліч країн своєю широкою лінійкою продукції та досить агресивним маркетинговим підходом.
За час існування компанії вже можна зробити висновки про непогане приживлення та хороші довгострокові результати системи, але з мінусів хотілося б відзначити низьку якість упаковки та не найкращий у зручності використання хірургічний набір.
Ankylos – система, яка одна з перших зробила дуже стабільне внутрішнє з’єднання, і славиться стабільністю кістки навколо глибоко занурених імплантів.
Весь імплант оброблений за методикою Sla, що дає можливість встановлення на будь-яку глибину, без перебудови рівня кістки до платформи (точки з’єднання з абатментом).
З мінусів – досить важка процедура протезування, складності у роботі на всіх етапах установки коронки. При глибокому зануренні імплантів треба проводити грамотне планування і складніший протокол установки, інакше буде складно встановити формувач ясен і коронку на другому етапі.
Також є проблема з негайним навантаженням (установкою коронок відразу ж після імплантації зубів), тому що досягти первинної стабільності імпланта в кістці досить складно.
Bicon – американська система (США), яка має найвужчий конус у з’єднанні, вважається найгерметичнішою. За рахунок точності зіставлення елементів можна використовувати дуже дрібні розміри гвинтів для подальшого протезування.
А ось з рештою складових велика біда – точність з’єднання досягається шляхом забивання абатменту за допомогою молотка, та й установка самого імпланту – також із використанням подібного підходу.
Ортопедично – це найскладніша система з усіх представлених імплантів, стоматолог та технік повинні витратити набагато більше часу для отримання результату, який можна порівняти з іншими системами. Фіксація абатменту методом забивання обмежує вибір матеріалів для підясеневої частини абатменту – про цирконій можна забути.
Mis – одна з найкращих систем виробництва Ізраїлю. На відміну від більшості своїх “родичів” має чистіший склад титану і різні варіанти з’єднання – як класичний шестигранник, так і конусний варіант.
У модельному ряду є унікальний імплант – трикутної форми у розрізі, який знімає навантаження у пришийковій частині.
З переваг цієї системи – дуже продумана навігаційна складова. Навігаційна хірургія – установка імпланту через індивідуально виготовлений шаблон, який не дає зміститься свердлу ні в яку зі сторін.
Навігаційні хірургічні шаблони представлені практично у всіх фірм преміум і середнього цінового сегмента, але не кожна така продумана з точки зору програмної складової, як Mis.
З недоліків – вартість значно вища, ніж у решти ізраїльських систем, відсутність більш міцних сплавів для зменшення діаметра імпланту.
BioHorizons (Біогорізонт) – американська імплантологічна система, яка позиціонується в ціновому сегменті “вище середнього”.
Система має конусні та шестикутні з’єднання для різних цілей лікування.
З цікавих рішень – шийка Laser-lok, система мікроканалів, нарізаних на відстані один від одного. Може бути інтегрована як у кістку, так і в м’які тканини (що дуже зручно при роботі в атрофованому кістковому гребені), і також заважає утворенню біоплівки у разі оголення верхніх витків імпланта (є відносним плюсом, так як при оголенні, найчастіше його краще видалити).
Також є варіанти з вираженим перемиканням платформи (імплант знаходиться на відстані від краю кістки), що дає можливість субхрестальної установки та стабільнішої післяопераційної картини.
З мінусів – дорожнеча системи (наближається до преміум сегменту). У тонких імплантах застосовується титан, що поєднує елементи низької біосумісності для надання більшої міцності.
Бюджетні системи для імплантації зубів
DIO, AlfaBio, AlfaDent, Neobiotech
Бюджетні системи імплантів переважно копіюють напрацювання іменитих виробників, при цьому використовуючи дешевші матеріали та устаткування для виготовлення.
У таких країнах, як Ізраїль та Південна Корея, існують сотні виробників, які випускають ту саму модель імпланту під різними брендами. Контроль якості часто не проводиться, в деяких випадках в упаковках є навіть тирса, отримана при виробництві. І все ж у цій статті спробуємо виділити найпоширеніших та найякісніших представників серед бюджетних систем.
Dio, Neobiotech – корейські системи, які мають непогані показники інтеграції імплантів. Системи мають кілька моделей і можуть застосовуватись у різних клінічних ситуаціях.
З мінусів – не найширший вибір ортопедичних елементів та використання Grade 5 титану в імплантах діаметром менше 4 мм, що у свою чергу погіршує інтеграцію.
AlfaBio, AlfaDent – системи, як “брати-близнюки”, мають схожу ціну і модельний ряд. Ізраїльські системи імплантів дуже часто застосовувалися у 2000-х роках, багато екземплярів функціонують і досі.
Розвиток технологій обробки титану, обладнання для виготовлення більш точних з’єднань імпланту з коронкою показали, наскільки стабільніший результат можна отримати, ніж на класичних площинних з’єднаннях ізраїльських систем. Навіть при найуспішніших роботах кісткова тканина на кілька міліметрів відходить від рівня платформи (місця з’єднання імпланту з коронкою).
Також одним із мінусів є низький рівень біосумісності, порівняно з дорожчими системами імплантів.
Важливий момент – крім усіх вищезгаданих особливостей, існує маса факторів, що впливають на вибір – це лінійка моделей систем імплантатів, які є на ринку країни (різна щільність кістки, обсяг та форма диктують попит на індивідуальні рішення).
Другим важливим моментом є надійність постачальника, адже хто знає, чи продаватиметься маловідомий бренд завтра (від цього залежить, чи зможете ви замінити гвинт, чи інший елемент імпланту через кілька років).
Оптимальне рішення – запитати думку хірурга. І дуже добре, якщо це буде людина, яка не просто хоче заробити грошей, а бажає полегшити Ваше життя та спростити собі роботу. Бажаємо вдалого підбору найкращих імплантів!