enuk

Нарощування кістки і відновлення ясен

Для чого та коли застосовується нарощування кісткової тканини та відновлення ясен?

Кісткова пластика проводиться при недостатньому (для встановлення дентальних імплантатів) обсязі кістки, або в естетичних цілях. Також кістка та ясна можуть нарощуватись в ділянках впадин, які формуються після видалення зуба і є місцем постійного скупчення їжі.

Кісткова пластика | Фото 1 - Стоматологія Доброзуб
Кісткова пластика фото До і Після

Причини зменшення обсягу кісткової тканини:

  • Атрофія після видалення зуба – найпоширеніша причина. При грубому і травматичному видаленні зуба, відразу відбувається різка зміна форми кістки і ясен, починається процес загоєння і формування молодих тканин. Через 2,5-3 місяці кісткова тканина дозріває, а відсутність зуба призводить до поступової атрофії, оскільки в цій зоні жувальне навантаження не передається на кістку.
  • Також зміни можуть бути пов’язані з захворюваннями ясен, такими як пародонтит і періодонтит. У першому випадку ясна і кістка починають просідати в ділянці коронкової частини зуба. При періодонтиті – процеси відбуваються біля верхівки кореня. Залежно від стадії, це може спричинити проблеми з самим зубом, або ускладнити подальшу імплантацію через необхідність в процедурі нарощування кістки.
  • Використання знімних протезів. Вони можуть частково відновити жувальну ефективність. Протез лежить на яснах і при жуванні здавлює окістя, яке живить кістку. У зв’язку з цим відбувається атрофія кістки і ясен. Через багато років використання протеза можливе навіть продавлювання кістки до гайморових пазух або нижньощелепного нерву, але це вже найскладніші варіанти розвитку подій. До речі, відновлення зубів на 4-6 імплантатах часто дає можливість віковим пацієнтам обійтися без нарощування кістки.
  • Вроджені аномалії, такі як відсутність в закладці декількох або всіх зубів. Часто в цій зоні може зустрічатися потоншена кісткова тканина, так як зуб не формує за собою кістку при прорізуванні.
  • Порушення прикусу. При змінах форми зубів або позиції можлива передача занадто сильного тиску на зуб. Зазвичай у цих зубів спочатку опускаються ясна (рецесія ясен), потім зуб може почати хитатися. Другий варіант – при потовщеній кістковій тканині та поступовому формуванні проблем з прикусом, коронка зуба стирається, аж до оголення зубного нерва.

Нарощування кісткової тканини при імплантації після видалення зуба

Імплантат повинен бути оточений з усіх боків кістковою тканиною і мати як мінімум 3 міліметри ясен в товщину. Ці норми задокументовані в рандомізованих дослідженнях (для людей різного віку, статі та раси), тому немає ніяких сумнівів – кістка і ясна повинні бути відновлені в потрібному обсязі.

Після видалення зуба не варто відкладати операцію більше ніж на два-три місяці. Якщо встановлення імплантату відкласти, то, швидше за все, доведеться проводити операцію по збільшенню обсягу кістки. Справа в тому, що при тривалій відсутності зуба, відбувається зменшення висоти кісткової тканини через відсутність жувального тиску з боку ротової порожнини.

Ми вдруге хочемо акцентувати увагу на даному моменті, бо це може реально спростити відновлення втраченого зуба і заощадити Ваші кошти. У 90% випадків імплантат можна встановити відразу після видалення зуба, що є ідеальним варіантом (одномоментна імплантація).

На верхній щелепі також знаходиться гайморова пазуха, в якій при диханні виникає певний тиск повітря. У нормальному стані він компенсується тиском з боку зубів при жуванні. Після видалення молярів та премолярів цей баланс порушується, що призводить до потоншення кістки в ділянці відсутнього зуба. У таких випадках потрібно проводити синус-ліфтинг.

Для усунення кожного типу дефекту використовуються наступні способи нарощування кістки та нарощування ясен:

Синус-ліфтинг. Операція по збільшенню обсягу кісткової тканини в ділянці верхньощелепної пазухи за допомогою кісткових матеріалів і мембран, які виконують бар’єрну та каркасну функції. Ця процедура дозволяє відновити кістку до такої товщини, щоб можна було встановити в ній імплант. Для достатнього зміцнення необхідно не менше 10 мм кісткової тканини в висоту.

Синус-ліфтинг | Фото 2 - Стоматологія Доброзуб
Відновлення обсягу кісткової тканини значно спрощує процес установки імплантату. Тільки в живій кістки потрібного обсягу імплантат буде функціонувати довго.

Кісткова пластика у фронтальній ділянці. Важливо не тільки наростити кістку, але й досягти хорошого естетичного результату. Фахівці клініки Доброзуб використовують протоколи кісткової пластики, які дозволяють зробити так, щоб зуб був такої ж висоти і ширини, як до видалення.

Важливим фактором є мікрохірургічний підхід, завдяки цьому не залишається видимих ​​рубців на яснах, а загоєння проходить легше і швидше (згідно з результатами досліджень і нашими спостереженнями). Залежно від виду атрофії, це може бути вертикальна або горизонтальна кісткова пластика, а також нарощування ясен по ширині і висоті.

Кісткова пластика в боковій ділянці. Бічні зуби мають найбільшу жувальну ефективність, тому кістка там товста і міцніша. У разі необхідності імплантації, ми повинні відновити потрібний обсяг тканин для довгострокового результату. Наша мета – імплантація назавжди, без запрограмованих проблем.

Пластика ясен (гінгівопластика) – операція, яка виконується при рецесії ясен для ущільнення, повернення на своє місце або зміни стану прикріплення слизової до кістки. Існує кілька варіантів проведення – за допомогою трансплантату ясен верхньої щелепи або закриття рецесії замінниками ясен.

Пластика ясна | Фото 3 - Стоматологія Доброзуб
Пластика ясна за допомогою 2-х методик – пересаджування вільного трансплантата і розгорнутий клапоть на живильному ніжці.

Всі операції в клініці Доброзуб проводять досвідчені спеціалісти, посилаючись на процедури з найвищим відсотком успіху в світовій стоматологічній практиці. Також використовуються тільки якісні матеріали, які підбираються конкретно під кожен випадок. Саме тому інші стоматологи довіряють нам своїх пацієнтів для проведення таких складних процедур, як кісткова пластика і нарощування кістки.

Комбінація матеріалів, методів, досвіду та мікрохірургічного підходу дає нам впевненість в кожній процедурі.

Етапи проведення кісткової пластики:

  • Спочатку роблять комп’ютерну томографію щелепно-лицевої ділянки для визначення точного обсягу кісткової тканини і вибору методики відновлення.
  • Проводиться сканування ротової порожнини та комп’ютерне моделювання відсутнього зуба для створення макета кістки, визначення обсягу операції.
  • Безпосередньо перед операцією проводиться знеболення. Використовується місцева анестезія, але можливе проведення процедури уві сні, під седацією.
  • Індивідуально підбираються аналізи, які пацієнту потрібно здати (кров на цукор, загальний аналіз крові).
  • Операція триває від години до кількох годин, в залежності від складності та методики.
  • Після операції пацієнт прокидається. Протягом 30-40 хвилин спостерігається сонливість.
  • Реабілітаційний період триває 6-8 місяців, кістково-пластичний матеріал повністю перетворюється в зрілу кістку.

Медикаментозне призначення:

  • Антибіотик: курс прийому – 5 днів по 1 таб. 2 рази на день.
  • Німесил або Дексалгин – по одному пакетику або таблетці, але лише 3 рази на день, після їжі.
  • Хлоргексидин 0,05%: ротові ванночки, після прийому їжі, протягом 10 днів (без активного полоскання, тільки тримати в роті).

Рекомендації наших фахівців:

Процедура кісткової пластики пов’язана з набряком, ступінь якого залежить від мануальних навичок, обраної методики та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Пік припухлості припадає на третю добу, а на п’яту починає зменшуватися. Проходить набряк після 7 днів.

  • Щоб зменшити набряклість, відразу після операції потрібно прикласти холод до щоки: тримати по десять хвилин з перервою також в 10 хвилин (протягом 2-3 годин).
  • Не палити, не приймати гарячу ванну, не відвідувати сауну, басейн. Заняття спортом потрібно відкласти на період, рекомендований лікарем (зазвичай це тиждень).
  • Виключити з раціону грубу, солону, гарячу, гостру їжу.
  • Зуби потрібно якісно очищати, але робити це дуже обережно, контролювати кожен рух зубної щітки, щоб не зачепити шви.
  • При синус-ліфтингу: якщо ви хочете чхнути – НЕ закривайте ніс, тільки прикрийте долонями.
  • Після нарощування кістки не рекомендується пити воду через трубочку.

Шановні пацієнти! Звертаємо Вашу увагу на те, що дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога під час лікування, а також проводити якісну та правильну гігієну ротової порожнини.

До вартості включено: стерильний набір, анестезія, накладення швів + сам шовний матеріал, зняття швів і огляд.

Кісткова пластика
від 21650 ₴
Синус-ліфтинг
від 27000 ₴
Закриття рецесії ясен
від 8700 ₴
Включає забір трансплантатів
Пластика ясен
від 10800 ₴
Голосів: 6, оцінка: 4,67 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com