Видалення зуба мудрості

Видалення зуба мудрості (8-го)
від 150 €
просте видалення
Видалення напівретинованого зуба мудрості
уточнюйте
Видалення ретинованого зуба мудрості
від 200 € до 270 €

Включає анестезію, стерильні набори, видалення, накладення швів, очищення лунки, аугментацію коллагеновой губкою, зняття швів, використання ультразвукового апарату.

Видалення зуба мудрості Київ | Фото 1 - Стоматологія Доброзуб
Варіант форми зуба мудрості. Варто сказати, що нечасто зустрічаються такі широкі корені, вся процедура видалення зайняла близько 1 години.

Видалення зуба мудрості в стоматології Києва

Правильно видалити зуб – значить зберегти всю наявну кісткову тканину навколо нього.

Ось чому ми застосовуємо ультразвук та спеціальні насадки для розділення коренів зуба. Це значною мірою полегшує процедуру для лікаря та пацієнта, а також є абсолютно безпечним.

Видалення зуба мудрості Київ | Фото 2 - Стоматологія Доброзуб
Видалення зуба мудрості в зв’язку з сильним руйнуванням. Не завжди потрібно проводити лікування зубів мудрості, особливо, якщо для них немає місця в щелепі.

Наша команда виконує видалення ретинованих (не прорізаних), лежачих, стоячих та взагалі будь-яких різновидів зубів мудрості. Далі прикладемо фото цих “красенів”!

За роки практики нашими хірургами було видалено більше 4000 зубів мудрості, а на момент написання даної статті не виникало жодного випадку травмування нерву чи незагоєння лунки. Ось чому ми з впевненістю виконуємо самі складні видалення зубів та зубів мудрості.

Видалення зуба мудрості Київ | Фото 3 - Стоматологія Доброзуб
Варіації коренів зубів дуже великі, тому завжди перед видаленням варто зробити знімок для складання плану. Це дасть можливість скоротити час і провести видалення безпечно.

Коли варто планувати видалення зуба мудрості

Контролювати ріст зубів мудрості варто з 11-12 років. Видалення зуба мудрості з несформованими коренями (гермектомія) є більш легким та безпечним. Рекомендований вік для такого втручання 15-17 років. Ми можемо спрогнозувати, в якій позиції буде прорізаний зуб мудрості, та чи варто його видаляти взагалі, адже в деяких випадках ці зуби можуть використовуватися для правильного функціонування. При постійному запаленні слизової, котра прикриває не до кінця прорізаний зуб мудрості (перикоронарит), рекомендована діагностика та, в разі потреби – видалення зуба.

Видалення зуба мудрості Київ | Фото 4 - Стоматологія Доброзуб
Видалення зуба мудрості через розвиток запалення нерва під старою пломбою. Час всієї операції – близько 20 хвилин.

Важливим моментом є видалення зуба мудрості при перших ознаках больових відчуттів. Це спричинено тим, що при запаленні в ділянці 8-х зубів, часто погіршується відкривання рота, і це може призвести до ускладнення процедури та проблем з загоєнням.

Абсолютно любу процедуру ми можемо провести під місцевим знеболенням або уві сні під седацією (не плутати з наркозом), що цілком безпечно та повністю виключає хвилювання пацієнта, полегшує післяопераційний період.

Для команди Доброзуб немає нічого неможливого. У нас практикується антистрес хірургія з використанням седації. Лікування зубів мудрості виконується майже непомітно, а відновлювальний період після видалення зуба мудрості пройде без ускладнень, оскільки наші фахівці використовують сучасні методики, наприклад, ультразвуковий апарат.

Як ми видаляємо зуби мудрості

Лікарі нашої клініки допоможуть Вам оперативно вирішити проблему і мінімізувати больові відчуття. При роботі з ультразвуком (Пьезотом), кістка не травмується і не кровоточить. Такий ефект можливий завдяки підводці охолоджуючого засобу та ультразвуковій високочастотній вібрації.

При використанні ультразвуку неможливо травмувати м’які тканини, так як при випадковому дотику до м’яких тканин – апарат автоматично вимикається, тому можливість травми зводиться до мінімуму. Також апарат дозволяє проводити складне видалення зуба мудрості в важкодоступних місцях, завдяки освітленню, вбудованому в його робочій частині.

Чи завжди потрібно виривати зуб мудрості або вісімки?

Зуби мудрості починають формуватися в 4-5 років, а прорізаються після 18 років. Але можуть з’явитися значно пізніше. Насправді, такі зуби генетично схильні далеко не у всіх. Зустрічаються випадки, коли зачатки зубів мудрості відсутні – це можна визначити після рентгенологічного дослідження.
Вісімки досить довго розміщені в кістці і іноді з’являються до 25 років.

Бувають випадки, коли зуб мудрості росте в атипичному положенні – це коли неправильно розташований зуб мудрості в кістці, він довго прорізується, а може і зовсім не прорізатися, їх ще називають – ретинованими. У більшості випадків вони уражені карієсом через особливості місця розташування або занадто щільного прилягання до сусіднього зуба. Їх рідко можна якісно запломбувати і провести правильну гігієну.

У разі, коли зуб мудрості розташований правильно і має антагоніста для жування – такі зуби треба зберігати і лікувати.

Видалення зуба мудрості показано, коли:

 • Коли не повністю прорізався, надалі часто виникає запалення ясен, біль (головний або зубний), висока температура і навіть слабкість.
 • Видаляють зуб мудрості, коли утворюється кіста навколо коронки нижнього або верхнього зуба мудрості.
 • За ортодонтичним показаннями – коли потрібно звільнити місце для руху інших зубів при установці брекетів.

Для швидкого і правильного відновлення лунки після видалення зуба мудрості потрібно дотримуватися рекомендацій наших лікарів-стоматологів.

Основні правила після видалення зуба мудрості:

 • Після видалення зуба мудрості протягом 20-30 хв. потрібно прикладати холод до щоки з боку видаленого зуба.
 • Після проведення операції з видалення зуба мудрості не можна їсти і пити в найближчі 2-3 години, оскільки можна порушити процес утворення згустку в лунці.
 • Виключити з раціону гостру, грубу і солону їжу. Солона їжа може збільшити набряк і кровотечу.
 • Також потрібно виключити протягом двох-трьох днів гарячі ванни і сауни, басейни, а також відмовитися від фізичних навантажень.
 • Не можна полоскати ротову порожнину в області видаленого зуба мудрості: є ризик вимити згусток, а також можна інфікувати лунку, і, як наслідок, виникне альвеоліт.
 • Чистити зуби потрібно акуратно, з невеликою кількістю пасти і не більше двох разів в день. Намагайтеся не пошкодити лунку та шви після видалення зуба мудрості.
 • Не можна гріти сторону, де було проведено видалення зуба мудрості (прикладати руку до щоки, спати на боці в області видалення зуба мудрості). Це може спровокувати запалення і посилення кровотоку.

Допустимий стан після видалення зуба:

 • Больові відчуття в області видалення зуба можливі. Це має зникнути після застосування знеболюючих.
 • Протягом доби після видалення зуба можливе підвищення температури до +38 С.
 • При відкриванні рота можливий біль, тимчасове оніміння шкіри обличчя. У разі появи подібних симптомів, необхідно відразу проінформувати лікаря.
 • Поява набряку на 2-3 добу після операції. Набряк почне зменшуватися на третій день після операції.

Що робити, якщо кровотеча після видалення зуба мудрості не зупиняється?

 1. Прикласти холод до щоки. При кровотечі прикласти стерильний марлевий тампон на 15 хвилин.
 2. Покласти під голову високу подушку і зберігати спокій.
 3. Не спльовувати слину – це підсилить кровотечу в області видалення зуба мудрості.

Шановні пацієнти! Звертаємо вашу увагу на те, що дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога під час лікування, а також здійснювати огляд раз в 6 місяців, проводити якісну і правильну гігієну ротової порожнини.

Поширені питання та відповіді:

Після видалення зуба мудрості категорично не рекомендується пити гарячі напої. Чай та кава містять кофеїн, який сприяє підвищенню артеріального тиску. Підвищення тиску і нагрівання поверхні можуть викликати кровотечу, а в разі набряку – може розвинутися гнійний процес.

Зуби мудрості розташовані в області кута нижньої щелепи, і після видалення зубів мудрості це не може вплинути на зміну овалу обличчя. Хоча раніше видалення всіх корінних зубів на обох щелепах було частиною індустрії краси, для створення яскраво виражених скул.

Все залежить від розташування і форми зуба. В середньому, вся операція з видалення зуба мудрості, включаючи шви і знеболення, триває: для верхньої щелепи – 30 хвилин, нижньої – 1 година. Будь-яку маніпуляцію можна провести уві сні, це виключить будь-який страх перед процедурою.

Все залежить від розташування і стану зуба. Якщо зуб мудрості повністю прорізаний і має навпроти себе антагоніста (тобто бере участь в жуванні), то такий зуб краще лікувати, як і будь-який інший. У разі неповного прорізування, загрозі руйнування сусіднього сьомого зуба або плануванні вирівнювання зубів брекетами – кращим рішенням буде видалити зуб мудрості.

В нашій стоматологічній клініці для видалення зуба мудрості застосовується ультразвуковий апарат, спеціальні бори для роздылення коренів і тонкі люксатори (інструмент для нахилу фрагментів зуба). Після видалення зуба мудрості завжди встановлюється пробка з коллагенового матеріалу, яка зберігає форму ясна і перешкоджає потраплянню їжі в лунку, потім вона розсмоктується.

Найкращий вік, щоб видалити зуб мудрості, є промыжок з 16 до 18 років. В цей період верхівки коренів ще не сформовані, що сприяє більш легкому видаленню зачатків (гермектомія). Надалі зуби починають рухати весь зубний ряд і можуть викликати проблеми, як з сусіднім зубом, так і кісткою навколо. Тому потрібно не затягувати з видаленням зубів мудрості.

Після видалення зуба мудрості можна пити вже через 2 години. Але не рекомендується вживати тверду їжу (взагалі краще не їсти перші 2 години), так як в області нижнього восьмого зуба знаходяться жувальні м’язи, і при активній функції можуть перешкодити загоєнню. Також рекомендується приймати прохолодні продукти або кімнатної температури.

Голосів: 11, оцінка: 4,64 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com