Професійна чистка зубів

Професійна чистка зубів (комплексна)
від 70 € до 120 €
Включає ультразвукову чистку, Air-flow, полірування, індивідуальні рекомендації по догляду
Зняття нальоту Air-flow
30 €

Професійна чистка зубів є важливою, необхідною процедурою на етапі здійснення гігієни ротової порожнини. Обов’язок кожного лікаря – навчити пацієнта правильному догляду за зубами, так як це безпосередньо впливає на здоров’я зубів. На жаль, не завжди можливо проконтролювати якість чищення зубів у домашніх умовах, а це призводить до появи та накопичення нальоту.

Зубний наліт буває м’яким та твердим. Для усунення кожного з цих видів необхідно здійснення різних типів професійної чистки в стоматологічному кабінеті.

Спочатку відбувається утворення м’якого нальоту на тих поверхнях зубів, які не піддаються самоочищенню в процесі жування. У таких місцях скупчуються залишки їжі, в них з’являються бактерії, які утворюють цілі колонії, а продуктом їх життєдіяльності є зубний наліт, який з часом твердне і стає зубним каменем. Щоб його позбутися, необхідна професійна гігієна зубів.

Чому необхідно проводити професійну чистку зубів

Комплексна гігієна порожнини рота знадобиться, якщо:

 • Утворюється зубний камінь.
 • Необхідно зняти наліт.
 • Профілактика появи та розвитку карієсу.
 • При осіданні ясен (формуванні рецесій).
 • Щоб нейтралізувати неприємний запах з рота.
 • Для профілактики кровоточивості, захворювань ясен та м’яких тканин зуба (гінгівіт, пародонтит).
 • Для проведення першого етапу відбілювання зубів.

Професійна чистка зубів фото до чищення:

Професійна чистка зубів Київ | Фото 1 - Стоматологія Доброзуб
Фото ДО чистки – утворення значної кількості твердих назубних відкладень в важкодоступних місцях.

Професійна чистка зубів фото після чистки:

Професійна чистка зубів Київ | Фото 2 - Стоматологія Доброзуб
Фото відразу ПІСЛЯ ультразвукової чистки та полірування. Міжзубні проміжки поліровані гліцином.

Особливості професійної чистки зубів

Так чим же відрізняється професійна чистка від домашньої?

 • В процесі проведення чищення, стоматолог бачить абсолютно всі куточки порожнини рота, може визначити, в якому стані знаходяться зуби, ясна, слизові, виявити наявні захворювання на ранніх єтапах, до появи серйозних симптомів.
 • Стоматолог видаляє наліт, камінь не тільки з коронок зубів, але й з-під ясен, адже ці зони найбільш вразливі перед різними інфекціями та запаленнями.
 • Для здійснення професійної чистки застосовують не звичайну зубну щітку, а спеціальний інструмент, професійний ультразвук, щоб якісно очистити поверхню зубів, при цьому не пошкоджуючи емаль та дентин.

Навіщо здійснювати професійну чистку зубів та видаляти зубний камінь?

Багато пацієнтів не звертають особливої уваги на зубний наліт, камінь, нехтуючи проведенням професійної чистки зубів. Крім того, що ця проблема приносить неприємні відчуття (навіть для оточуючих), естетичний дискомфорт, також можуть проявитися інші негативні наслідки подібної  бездіяльності:

 • Десна починають кровоточити – ця проблема помітна відразу. Сліпо покладатися на те, що пройде саме, не варто, адже даний симптом вказує на наявність серйозних запалень в ротовій порожнині.
 • Рецесія ясен сприяє тому, що оголюється корінь зуба, доставляючи чималі больові відчуття.
 • Неприємний запах з рота, який не усувається за допомогою якісної чистки зубів в домашніх умовах, після використання жувальної гумки або льодяників.
 • Каріозні руйнування зуба негативно впливають на стан емалі, твердих тканин зуба і часто призводять до враження зубного нерва.
 • Починається гінгівіт – запалюються ясна, розвивається пародонтит, який сприяє запаленню кісткових, м’яких тканин навколо зуба, що супроводжується сильними больовими відчуттями. Також призводить до зменшення рівня кістки і можливого подальшого видалення зуба.

Стоматологічна чистка зубів поверне зубам гарний природний відтінок, зробить їх гладкими і допоможе зубу відновитись на ранніх етапах карієсу. Без здійснення даної процедури неможливе подальше лікування, імплантація, протезування, відбілювання, встановлення вінірів.

Етапи проведення професійної чистки зубів

Чистка зубів в стоматології проводиться за допомогою виконання певних послідовних процедур, які необхідні для профілактики, лікування захворювань порожнини рота.

Комплексна чистка зубів включає:

 1. Проведення огляду, визначення рівня серйозності та занедбаності стану зубного ряду, вибір спектру дій . Стоматолог показує, де в максимальних обсягах скупчився наліт, як його прибрати і що робити далі.
 2. Гігієнічна чистка зубів – видалення зубного нальоту та зубного каменю. Цей етап безболісний, безпечний, при його проведенні порожнину рота обробляють спеціальними антисептичними розчинами. В разі необхідності може бути використана місцева анестезія (наприклад, при оголенні коренів можлива сильна чутливість до холодного).
 3. Видалення нальоту за допомогою ультразвуку – спеціальний апарат створює коливальні рухи ультразвуковими хвилями, за рахунок чого видаляється зубний камінь з поверхні зубів, під’ясеневих кишень, без негативного впливу на емаль (також дуже важливий сам апарат, деякі моделі можуть призводити до мікровідколів та тріщин).
 4. Робота з апаратом Air-Flow – професійна чистка зубів у стоматолога передбачає видалення зубного нальоту за допомогою струменя аерозолю – порошку і фторованої води. Таким чином відбувається очищення і поверхні зубів, і міжзубних проміжків, і невидимих важкодоступних місць. Цей апарат бореться з м’яким нальотом та пігментацією на зубах.
 5. Ручний скейлинг – це варіант очищення під’ясеневих ділянок ручними інструментами, що є найбільш прогнозованим і проводиться тільки лікарем пародонтологом.

Набирає поширення лазерна чистка зубів. Однак, ця процедура є лиш доповненням до стандартних методик, і полягає в антибактеріальній дії на під’ясеневі тканини.

Коли проводиться професійна чистка зубів

За всіма рекомендаціями лікарів-стоматологів, професійна гігієна порожнини рота проводиться двічі на рік. Цього достатньо, щоб вчасно побачити розвиток карієсу, попередити ускладнення на перших етапах.

Після комплексного стоматологічного лікування, проводячи систематичні профілактичні огляди, вдасться досягти естетичних, функціональних результатів і зберегти їх на тривалий час.

Перед тим, як здійснювати лікування зубів, також рекомендується проф чистка зубів. Цьому є ряд пояснень:

 • Покращиться стан ясен – це важливий момент при встановленні пломби.
 • Коли відсутні зубні відкладення, стоматолог побачить карієс на початковому етапі його розвитку.
 • Провівши професійну чистку зубів, лікарю буде простіше підібрати відтінок пломби, який підходить під колір зубів.

Яких рекомендацій дотримуватись в перервах між професійною чисткою зубів

Зверніть увагу, що професійна чистка зубів із застосуванням найкращого обладнання, засобів, передових методик, не гарантує довгостроковий результат, якщо не будуть виконані і дотримані головні правила та принципи домашнього догляду:

 • Правильна зубна щітка – краще замінити на звукову, яка більш якісно справляється з поставленими завданнями.
 • Щоб забезпечити профілактику карієсу, потрібно якісно очищати міжзубні проміжки, застосовуючи зубну нитку, спеціальні щіточки, йоржики та іригатори.
 • Застосування ополіскувача – його використовують після того, як будуть почищені зуби.

Якщо вас цікавить така процедура, як чистка зубів, Київ має чимало стоматологій, де її здійснюють, проте, варто вибирати кращих, щоб досягти відмінного результату і безпечного виконання процедури.

Голосів: 13, оцінка: 3,85 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com