Імплантаційна система Аll-on-4: особливості встановлення, показання, переваги та результати

All on 4 | Фото 1 - Стоматологія Доброзуб
Імплантація зубів All on 4

Імплантаційна система All-on-4 від швейцарської компанії Nobel Biocare – сучасний метод відновлення протяжного дефекту зубного ряду на 4-х імплантах (система все на чотирьох). Оригінальний протокол імплантації методом All-on-4 дозволяє виправити дефект до 10 зубів, однак, частіше встановлюється протез з 12 коронок.

Показання та обмеження

Система All-on-4 є надійним рішенням для відновлення беззубих щелеп і може застосовуватись в 90% випадків. Вибір методу імплантації залежить від віку пацієнта та обсягу кісткової тканини. Імплантати виготовляються зі сплаву титану, склад якого мінімізує ймовірність відторгнення. Штучний корінь відмінно приживається – остеоінтеграція досягається в 99% випадків.

Показання для проведення імплантації системою All-on-4:

 • недостатній об’єм кісткової тканини;
 • повна або часткова адентія;
 • тривалий беззубий дефект;
 • вік – після 50-ти років.
All on 4 | Фото 2 - Стоматологія Доброзуб
Імплантація All on 4

Методика імплантації зубів все на чотирьох застосовується при відновленні зубів верхньої щелепи з атрофією кісткових тканин, або коли є обмеження до проведення синус-ліфтингу. Фахівці рекомендують такі імпланти при близькому розташуванні гайморових пазух до альвеолярного відростка.

Імпланти встановлюються під кутом, що збільшує площу контактної поверхні. При імплантації на верхній щелепі, нахил виключає можливе пошкодження навколоносових пазух. При плануванні виготовляється навігаційний шаблон, який направляє імплантат до 100 відсоткового попадання в заплановану позицію.

При таких станах організму як цукровий діабет, серцева недостатність, неконтрольована артеріальна гіпертензія, необхідно провести відповідне лікування для переходу захворювання в компенсовану стадію. Також, імплантація протипоказана при наявності аутоімунних захворювань.

Відносними обмеженнями вважаються: карієс збережених зубів, періодонтит, періостит та інші стоматологічні патології. У цьому випадку, спочатку усувають запальний процес і санують порожнину рота, а потім вирішують ортодонтичні проблеми.

Як проводять імплантацію

Така імплантація передбачає використання імплантів більшої довжини, ніж при стандартній процедурі двоетапної імплантації. Це збільшує силу утримання гвинта в кістці і дає можливість відразу встановити тимчасові зуби.

Два імпланта закріплюють у фронтальному відділі, а два інших – під кутом 45º. Іноді вдаються до підтримки конструкції скуловими імплантами. Система для зубів All-on-4 дозволяє уникнути допоміжного хірургічного втручання при атрофії кістки верхньої щелепи – синус-ліфтингу, а також отримати бажану посмішку всього за кілька днів.

Імплантація починається з підготовчих заходів. Спочатку проходять комплексне обстеження, спрямоване на визначення стану ротової порожнини, виявлення протипоказань, особливостей анатомії щелепно-лицьового апарату. Для цього обов’язково проводиться фотодіагностика, комп’ютерна томографія та зняття цифрових або аналогових відбитків. Вся ця інформація об’єднується в одне ціле на комп’ютері.

All on 4 | Фото 3 - Стоматологія Доброзуб
Імплантація Все на 4

Під час наступного етапу відбувається цифрова адаптація зубів до обличчя пацієнта та виготовлення навігаційного шаблону. Такі підготовчі дії скорочують час операції та зменшують ризик неправильного встановлення імплантатів. Ось чому немає значення, один чи всі чотири імплантати встановлювати – починати потрібно саме з виготовлення шаблону.

Вгвинчування імплантів відбувається в одне відвідування під анестезією або уві сні (під седацією). Вже через кілька годин після операції можливе встановлення тимчасового протеза для відновлення естетики і функціональності зубів. Сучасні методики дозволяють прискорити процес виготовлення тимчасових протезів – процедура займає від кількох годин до 2-3 днів.

Встановлення постійної конструкції виконується через 3 місяці. Цього часу достатньо для успішної остеоінтеграції, приживлення імплантів. Популярними матеріалами для виготовлення постійних протезів є металокераміка, кераміка, діоксид цирконію. Але не всі вони однаково хороші. Важливим моментом є міцність та біосумісність матеріалів.

Найкращим варіантом для постійних протезів є високополірований цирконій. Також варто звернути увагу на оригінальність всіх компонентів. Якщо викориhttps://dobrozub.com/uk/stomatologiya/protezirovaniye-zubov-kiev/tsirkoniyevyye-koronki/стовувати неправильну або неоригінальну ортопедію, то Ви ризикуєте замість якісного і функціонального імплантату отримати перелом конструкції або запалення ясен.

Переваги та ціна

Методика «все на чотирьох імплантатах» є чудовою альтернативою знімного протезування у співвідношенні ціни та якості. Основні переваги:

 • можливість відновити цілісність зубного ряду після 50 років;
 • надійна фіксація в кістковій тканині;
 • безпека та відсутність ризику прояву побічних ефектів;
 • висока швидкість корекції – вже за один день можна отримати тимчасові коронки;
 • відмінна міцність – такими зубами можна сміливо жувати тверду їжу;
 • повна реабілітація якості життя – навіть після 80-ти років.

Імплантація все на 4х ( all-on-4 ) кращою системою імплантатів Straumann коштує від 6500 євро за 1 щелепу.

All on 4 | Фото 4 - Стоматологія Доброзуб
Імплантація зубів Все на 4

Імплантація є дорогою процедурою, але результат того вартий. Відновлення беззубого дефекту імплантатами в рази краще, ніж використання мостовидної конструкції на штифтах або знімного протезу. Свої зуби цілі, ясна з часом не просідають, немає ніяких обмежень при жуванні та посмішці.

Імплант імітує власний втрачений корінь зуба і встановлюється один раз в житті (при якісному виконанні процедури і правильному догляді з боку пацієнта). При успішній остеоінтеграції термін служби імпланта необмежений.

Надалі, при будь-яких форс-мажорних обставинах, пошкодженнях, досить замінити тільки коронку або ортопедичну конструкцію. У випадку зі знімними протезами, їх заміну проводять кожні 3-5 років через постійну атрофію ясен під ним. Якщо порахувати витрати на тимчасові ортопедичні конструкції, то витрати на імплантацію будуть цілком виправданими. Та й життя зі знімним протезом не можна назвати повноцінним. Звичайно ж, як вимушений захід, протези мають право на існування, але не більше того.

Чи є мінуси?

Незважаючи на всі переваги, імплантаційна система All on 4 має ​​недоліки:

 • наявність деяких протипоказань;
 • потреба у комп’ютерному моделюванні, чіткому плануванні та підготовці всіх процесів (хірургія, ортопедія, робота техніка);
 • ця технологія ще недостатньо поширена через високий рівень складності виконання робіт для хірурга та необхідність чіткої взаємодії із зуботехнічною лабораторією;
 • при тонкій кістковій тканині рекомендовано використовувати більш дорогі імпланти Nobel Zygome або Straumann Roxolid. Імплантація вимагає від лікаря наявності досвіду і точності у роботі. В іншому випадку, досить високий ризик таких ускладнень, як періімплантит і відторгнення.
All on 4 | Фото 5 - Стоматология Доброзуб
All on 4

Імплантація системою All-on-4 є ефективним способом відновлення зубного ряду на титанових імплантатах в одне відвідування. Важливо підійти відповідально до вибору клініки для виконання ортопедичного лікування. Незначне порушення протоколу призводить до дестабілізації всієї конструкції, інфекційних ускладнень та втрати виробу.

Голосів: 2, оцінка: 5,00 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com