Протезування зубів

Протезування зубів Київ | Фото 1 - Стоматологія Доброзуб

Протезування зубів – це процедура із застосуванням спеціально виготовленої стоматологічної конструкції, яка необхідна для повного або часткового заповнення зубного ряду, якщо деякі зуби були втрачені. Вона може бути виготовлена з різних матеріалів, по-різному встановлена, виходячи з типу та призначення.

При правильному підборі і професійному встановленні протезів, посмішка здобуде колишній гарний вигляд, а здоров’я значною мірою покращиться. Давно відомо, що імунітет безпосередньо пов’язаний з системою травлення, тому, повернувши здатність комфортно і зручно пережовувати їжу, ми позитивно вплинемо на весь організм.

Наша клініка протезування зубів пропонує рішення проблем, пов’язаних з відсутніми зубами, надаючи якісні послуги, співпрацюючи з кращими фахівцями міста Київ в сфері моделювання посмішки і зубів.

Якщо пацієнт страждає відсутністю одного-двох зубів, проблема може бути виправлена встановленням одиничного імпланта або моста з опорою на сусідні зуби. Якщо відсутні три і більше зубів, то підійдуть імпланти, мости на імплантатах, а також зубні протези – знімні або незнімні.

Протезування зубів Київ | Фото 2 - Стоматологія Доброзуб

Незнімні протези

Основна особливість незнімного протезування зуба полягає в тому, що самостійно їх зняти неможливо. Для їх фіксації застосовується спеціальний стоматологічний цемент, сам протез фіксується на опору з зубів, що залишилися.

Даний метод підійде:

 • За відсутності одного або більше зубів.
 • Коли зуби частково зруйновані каріозними ураженнями.
 • Якщо зубні тканини руйнуються підвищеним стиранням.

Головні переваги даного методу полягають в тому, що він довговічний, міцний, ефективний, що стосується недоліків – це тільки висока ціна.

Методи незнімного зубного протезування

Протезування за допомогою коронок

Коронками називають такі протези зубів, які встановлюють на залишки зуба, надягаючи їх, ніби ковпачки.

Розрізняють такі види:

 • Металеві коронки, які вважаються застарілими, оскільки мають неестетичний зовнішній вигляд, а також неточно сідають на зуби. Незважаючи на їх міцність, довговічність, невисоку вартість, вони користуються невеликим попитом.
 • Металокерамічні коронки – сама коронка виконується з металу, а поверх неї наносять керамічне покриття, яке зовні подібне до зубної емалі. Ці вироби популярні, оскільки мають хорошу міцність, схожість з натуральними зубами, у них довгий термін служби і невисока вартість. Такому виду коронок властиві деякі недоліки – необхідність шліфування і депульпації зуба. Вони вимагають ретельного професійного встановлення, інакше можуть страждати сусідні зуби, і з’явиться неестетичний зовнішній вигляд. Також до мінусів можна віднести можливість відколів кераміки від металу, так як конструкція являє собою багатошаровий “пиріг” з метала, опакера і декількох шарів кераміки, які по черзі запікають в печі.
 • Керамічні коронки – виготовляються виключно з кераміки, без додавання металу. Такі коронки дуже схожі з натуральної емаллю своєю текстурою та прозорістю, тому можна зробити передні зуби дуже естетичними, застосувавши цей матеріал. Їх переваги полягають в тому, що вони не зношуються довгий час і не змінюють свій колір. Міцність кераміки, яку ми використовуємо, дорівнює міцності емалі зуба – тому ми фактично відновлюємо колишню структуру без перевантаження кореня і дентину. З недоліків – виготовлення керамічних коронок методом пошарового спікання, що являє собою досить тендітну конструкцію. У нашій клініці ми не використовуємо польовошпатних керамічних конструкцій і пошарово нанесену кераміку в зонах можливого жувального навантаження, оскільки це зменшує термін їх експлуатації.

 • Цирконієві коронки – різновид керамічного виробу з подібними характеристиками і властивостями. Однак, діоксид цирконію – надійний матеріал, має гарний вигляд, з тривалим терміном експлуатації, і універсальний в місцях підвищеного жувального навантаження, під’ясеневих зонах (є біоінертним), підходить в якості основи для будь-якого типу протезування.

Протезування зубів Київ | Фото 5 - Стоматологія Доброзуб

Протезування з використанням мостів

У випадку, коли потрібно відновити декілька зубів, розташованих поруч, варто ставити міст – це конструкція, яка включає з’єднані між собою коронки.

Різновиди мостів:

 • З опорою на зуби – в цьому випадку міст встановлюють на зуби, які перед процедурою ретельно підготовлені. Установка мостів часто тягне за собою видалення нервів з зубів. Цей вид протезування вважається застарілим на сьогоднішній день.

Кожен зуб виконує свою функцію, кожен горбок впливає на напрамок руху щелепи, перетирання або розривання їжі. При об’єднанні кількох зубів мостом, мозок отримує інформацію про жувальне навантаженне від всього моста, як від одного зуба. Волокна, які тримають корені зубів в кістці, розраховані на певне навантаження. При встановленні мостовидної конструкції відбувається передача функціі жування відсутнього зуба на опорні зуби. Це все може спричинити скорочення терміну функціонування зубів, які служать опорою, і в подальшому призвести до видалення. Але в деяких випадках даний вид протезування є виправданим і прийнятним.

 • З опорою на імпланти – на місце втрачених зубів встановлюється імплант, який буде тримати міст. Ці імпланти є функціональними складовими, які замінюють корені втрачених зубів. Міцність імплантантів набагато вище міцності власних коренів, тому встановлення мостовидного протеза не провокує перевантаження кістки та опорних структур. При належному догляді і правильно проведеній процедурі, така конструкція може функціонувати все життя!
 • Адгезивний міст – встановлення моста відбувається з використанням тонкої пластини, яку кріплять до опорного зуба. Застосовуючи даний метод, не потрібно обточувати сусідні зуби, але ця конструкція не витримує сильного навантаження.

Протезування зубів Київ | Фото 6 - Стоматологія Доброзуб

Мікропротезування

 • Керамічні накладки – вони необхідні для того, щоб відновити поверхню зуба, виступають в якості внутрішнього протезу і альтернативного варіанту пломби, але непомітні, міцні та довговічні. Вони підходять для повністю зруйнованих зубів, всіх зубів з видаленим нервом. Даний вид керамічних реставрацій повністю відновлює жувальну функцію. При цьому, на відміну від пломб, захищає зуб від перелому стінок і не стирається.
 • Вініри – невеликі накладки, які відновлюють сколи та тріщини, виправляють форму і колір зуба. Естетичні характеристики залежать від умінь техніка, що їх виготовляє, та лікаря, що встановлює вініри. Фактично будь-яку посмішку можна покращити за допомогою даних конструкцій.
 • Люмініри – тонкі порцелянові накладки, які мають високий рівень міцності та відносно довговічні. Люмінір виготовляються на заводі, є естетичним, але неточним елементом, так як він універсальний та не підлаштовується відповідно до форми зуба пацієнта.
 • Бюгельний протез зуба – є найкращим варіантом серед знімних конструкцій. Завдяки його будові, навантаження на зуби розподіляється рівномірно між опорними зубами і альвеолярним гребнем, тому атрофія ясен трохи менша, ніж при звичайному знімному протезі, жувальна активність також трохи вища. Але цей вид конструкції має велику кількість незручностей і негативних моментів для пацієнта. Перевантаження місць фіксації даного протеза і атрофія тканин, які лежать під ним, ставить цей варіант лікування на передостаннє місце в нашій клініці (перед знімним протезом).

Протезування на імплантатах

Ще один варіант, який здатен повернути гарний вигляд Вашій посмішці – протезування на імплантатах. Його застосовують як при повній відсутності зубів, так і при локальних проблемах.

Стоматологічне протезування зубів буває:

 • Імплантація зубів All-on-4 спрямована на повне відновлення зубного ряду, підходить як для верхньої, так і для нижньої щелепи. Цей метод – термінове протезування зубів, встановлення проводиться за одне відвідування клініки. Для протеза застосовують 4 імпланта, це і є головною відмінністю від звичних всім методів, а також істотно заощаджує витрати. Варіанти зубів можуть бути різними – від самих бюджетних (виготовлених з пластмаси) до естетичних цирконієвих.
 • Імплантація методом All-on-6 – принцип такий самий, як в описанному вище методі, але передбачає встановлення 6 імплантів. Фіксація протезу ще більш надійна. Для даного виду імплантації використовуються різні варіанти виготовлення зубів.
 • Імплантація одного або декількох зубів – ми завжди використовуємо цирконієві елементи в місцях, що контактують з яснами, бо при цьому досягається ідеальна біологічна інтеграція м’яких тканин. Зверху на абатмент (під’ясеневу частину імпланта) одягається коронка, яка може бути цирконієва або керамічна, в залежності від розташування зуба.

Протезування зубів Київ | Фото 8 - Стоматологія Доброзуб

Показання до протезування зубів

Імплантація та протезування зубів в Києві – це різні поняття, адже імплантація – це тільки метод протезування зубів.

Основна ознака, коли будуть потрібні послуги з протезування зубів – відсутність одного або більше зубів. Причини, чому можуть бути відсутні зуби, різні – стирання, карієс, видалення (коли неможливо врятувати зуб).

Фахівці, які здійснюють протезування в стоматології, звертають увагу – якщо зуб буде відсутній протягом тривалого часу, це вплине на якість та ретельність пережовування їжі, знизить ефективність від її вживання, можуть з’явитися проблеми шлунково-кишкового тракту.

Також через відсутність зубів може відбуватися зсув сусідніх в напрямку відсутнього, зубний ряд викривляється, прикус змінюється, погіршується якість мовлення.

Протипоказання до протезування зубів

Абсолютні протипоказання, чому не можна проводити протезування зубів, відсутні. Звертають увагу тільки на поганий стан порожнини рота, організму в цілому, і це потрібно усунути до проведення процедури. Мова йде про:

 • захворюваннях, які загострилися;
 • будь-які протипоказання до введення місцевої анестезії;
 • прийом наркотичних речовин;
 • лікування, під час якого приймаються несумісні препарати;
 • стресовий стан, проблеми психологічного характеру.

Деякі протипоказання обов’язкові, певні – тільки рекомендують усунути, виходячи з того, який вид процедури проводитимуть. Наприклад, у випадку з знімними протезами, протипоказань практично немає.

Перед тим, як виготовляти, встановлювати зубний протез, необхідно вилікувати карієс, захворювання ясен та зубів.

Здійснюючи протезування зубів, Київ – це місто, де зосереджено чимало клінік, які пропонують цю послугу, однак, варто звертатися в кращу стоматологію. Протезування зубів є однією з провідних послуг наших фахівців, у нас Ви зможете отримати повноцінну консультацію.

Ціни на протезування зубів коливаються в залежності від обраної послуги, типу протезу та стану Вашого зубного ряду. Перед прийняттям остаточного рішення відвідайте нашу клініку для отримання професійних рекомендацій.

Голосів: 5, оцінка: 5,00 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com