enuk

Імплантат чи коронка на зуб – що краще обрати в умовах воєнного часу?

Имплант или коронка на зуб

Коронка на зуб чи імплантат – що краще?

Загалом, ситуація з війною змінила багато підходів до лікування, іноді навіть стала рушієм покращення та пришвидшення деяких етапів лікування. Проте, є базові речі, котрі не сильно змінились, а саме – вибір між імплантатом та коронкою.

Багато пацієнтів намагаються знайти відгуки про імплантацію зубів та розібратися, що краще – імплантат чи коронка на власний зуб. Однак, важливо розуміти, що все залежить від рівня руйнування зубів та типи установки імплантату.

Спробуємо розібратись, які переваги та недоліки кожного типу лікування.

Плюси коронки на зуб

  • Опорою є власний корінь зуба. Це самий біосумісний та рідний матеріал для організма. Захисні функції зуба набагато вищі, ніж у імплантата.

Наприклад, якщо наліт навколо зуба при дуже поганій гігієні з часом призводить до запалення та інших проблем, то навколо імплантата ці зміни можуть настати набагато швидше – вже через декілька тижнів (максимум 1 місяць). Ось чому вкрай важлива особиста гігієна та догляд за ротовою порожниною.

  • Ціна – немалу роль відіграє вартість послуги. В даному випадку не прийдеться платити за встановлення штучного кореня – імплантату, та абатменту – штучної культі зуба.
  • Швидкість процедури. Коронку можливо виготовити та встановити всього за декілька днів, що особливо важливо під час війни.

Мінуси коронки на власний зуб

  • Обмежений термін використання: приблизний час функціонування коронки при першій фіксації близько 13 років. При кожній наступній заміні термін скорочується в половину. Отже, можлива повторна зустріч в кріслі лікаря станеться швидше, ніж того б хотілось. Проте, це сильно залежить від стану кореня зуба.
  • Якщо в корені зуба вже був встановлений штифт (це може бути як металевий так і безметалевий тип надбудови) та він розцементувався разом з коронкою, то ми можемо зіткнутись з мікротріщинами в каналі зуба. При повторній установці коронки та штифта вони призведуть до перелому кореня зуба. Це всього питання часу – згідно статистиці, такі зуби функціонують до 1 року.
  • Якщо стає вибір між імплантатом та мостом між зубами, то тут вибір очевидний – кожен зуб отримує додаткове навантаження від відсутніх зубів чи зуба.

Не найкращий варіант, якщо потрібно замістити відсутній зуб – це несе за собою такі негативні наслідки, як втрата тканин при підготовці сусідніх зубів до встановлення мосту.

  • Якщо корінь зуба змінено в кольорі – це призведе до незадовільного естетичного результату лікування. Темний корінь буде просвічувати через ясна, і виправити це надзвичайно складно, а інколи – взагалі неможливо.

Плюси імплантації

  • Міцність. Титановий або титаново-цирконієвий корінь зуба в рази міцніший ніж той, що надала нам природа.
  • Надійність конструкції. Імплантат не має запрограмованого часу функціонування, а щоб запобігти можливим проблемам – достатньо приділяти увагу належній гігієні рота.
  • Естетика. За допомогою імплантації та сучасних методів регенерації ясен, ми можемо отримати найкращі естетичні результати роботи. З такими роботами ви можете ознайомитись в розділі «Наші роботи».
  • Швидкість. Якщо виникає потреба в видаленні кореня зуба ми завжди наполягаємо на процедурі одномоментної імплантації, що проводиться всього за 1 день. Це самий естетичний, безболісний та швидкий варіант. Всі етапи, від видалення зуба до встановлення тимчасової коронки, проводяться за 1 візит.
  • Менша кількість відвідувань, пов’язаних з обслуговуванням конструкції та заміною коронки. Імплантат має значно менший ризик перелому, ніж корінь зуба. Отже, Ви рідше опинятиметесь в кріслі стоматолога, зекономите немало часу та коштів.

Якщо порахувати декілька замін коронок, то стане очевидним, що імплантація не є значно дорожчою альтернативою.

Имплантация или коронка на зуб

Мінуси імплантації

  • Вартість. Процедура імплантації коштує приблизно як ціна протезування мостом на 3 зуба, а ось при заміщенні 1-го зуба маємо платити за установку імплантату ще приблизно таку ж ціну, як за встановлення коронки.
  • Обмеження по здоров’ю. Існують деякі стани, котрі не можуть бути компенсовані та не дають можливості провести хірургічну процедуру. Наприклад, онкологічні захворювання, супутня хіміотерапія.
  • Відсутність кісткової тканини. Ця проблема віртуозно вирішується нашими лікарями, проте значущим фактором може бути відсутність часу на її відновлення. Якщо пацієнту потрібно через декілька днів виїхати з України, то ми лише можемо зв’язатися з лікарями в інших країнах, котрі продовжать розпочаті нами процедури регенерації кісткової тканини з наступною імплантацією.

Наостанок хочу дати цінну пораду – спробуйте запитати свого стоматолога про стан кореню зуба, про гарантії на той чи інший тип лікування. А ця публікація дозволить Вам більш раціонально поглянути на стан речей. Бажаю правильного прийняття рішення. Будьте здорові!

З повагою, Іван Бурбига.

Голосів: 6, оцінка: 5,00 з 5


 

2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com