Вініри на зуби: все про переваги і недоліки

Красива посмішка, як у голлівудських зірок – це мрія кожної дорослої людини. Але мало хто замислюється над тим, що здоровий колір зубів не має нічого спільного з білосніжним відтінком. Міцні та здорові зуби мають колір слонової кістки, який, на жаль, не відповідає трендам естетики. Сьогодні в стоматології є цілий ряд рішень для поліпшення кольору та рельєфу зубів.


Вініри на зуби – сучасний спосіб повернути зубам цілісність і красивий колір. Процедуру вінірінга вибирають при необхідності сховати дрібні дефекти, мікротріщини, шорсткості і навіть при наявності легкої кривизни передніх зубів.

Вініри – що це таке

Вініри (від англ. «Veneer» – облицювання) – це тонкі вироби для покриття зовнішньої поверхні емалі. Оригінальні вініри – керамічні пластинки, виготовлені за індивідуальним відбитком в лабораторії. Є й інший різновид, коли дефекти зовнішньої поверхні зубів покривають композитним матеріалом. У зв’язку з цим можна виділити два типи вінірів:

  • композитні – нанесення композитної маси відбувається прямо в роті пацієнта, процедура виконується в одне відвідування;
  • керамічні – виготовлення пластин в лабораторії, процедура вінірінга здійснюється непрямим способом в кілька етапів.

Композитні вініри не рекомендують встановлювати при депульпованих зубах, істотних дефектах емалі. Час, протягом якого композит залишається гладким – близько 2 років.

Найчастіше дуже складно реалізувати точне прилягання таких конструкцій. У разі мікропротезування композитним матеріалом, на поверхні зубів можуть утворюватися тріщини, відколи, шорсткість. У мікропорожнини забиваються залишки їжі, що призводить до карієсу, пошкодження покриття.

Керамічні вініри вирішують більше проблем із зубами та мають тривалий термін служби.

Керамічні вініри | Фото 2
Керамічні вініри, виготовлені в стоматології Доброзуб в Києві.

В окрему групу можна віднести люмініри – найтонші накладки з кераміки, які виконують виключно естетичну функцію. Унікальність виробів обумовлена ​​їхньою незначною товщиною. Але мало хто попереджає, що це стандартні пластини, які підлаштовують до зубів пацієнта безпосередньо в роті. Такий варіант лікування менш довговічний.

Етапи встановлення вінірів

  • Консультація. Виявлення проблем і визначення способів їх вирішення. Зняття цифрових відбитків, отримання фото.
  • Примірка тимчасових реставрацій. Оцінка відповідності естетики та функції. Підготовка зубів, встановлення нової форми тимчасових конструкцій.
  • Фіксація. Ізоляція зубів, контроль прилягання і остаточне закріплення вінірів.

Показання до вінірінгу

Вініри можна встановити як з естетичних міркувань, так і для виправлення висоти прикусу. Щоб стати володарем голлівудської посмішки, потрібно звернутися в клініку для отримання фото, сканування зубів і створення проекту посмішки з урахуванням всіх індивідуальних особливостей обличчя, характеру і побажань пацієнта.

Основні показання до встановлення вінірів:

  • потемніння зуба з видаленим нервом;
  • сколи та тріщини;
  • недостатня довжина зуба;
  • виражені діастеми, треми в зоні посмішки (проміжки між зубами).

Найчастіше до процедури встановлення вінірів призводить бажання пацієнта отримати білосніжну посмішку в найкоротші терміни. Іноді перед цією процедурою необхідно вирівняти зуби брекетами. Адже якщо ми маємо справу з сильно викривленими зубами, то доведеться їх частково спилювати, а це може негативно вплинути на здоров’я зуба.

Ми завжди націлені на високий естетичний результат, який не заважає здоров’ю зубів. Наші роботи часто можна побачити в презентаціях зуботехнічних лабораторій або на курсах для стоматологів.

Чи є обмеження?

Крім бажання встановити вініри, є ряд важливих моментів, на які варто звернути увагу. На першій консультації лікар оцінює доцільність процедури. При рівних, здорових зубах краще провести правильне відбілювання зубів, щоб отримати бажаний ефект.

Основні протипоказання до встановлення вінірів:

  • патологічний прикус – порушення прикусу без ортодонтичної або ортопедичної корекції може призвести до пошкодження керамічної накладки, рівно так само, як руйнувалися б свої зуби;
  • не проліковані зуби.

Вініри не рекомендуються особам, які недооцінюють необхідність щоденної гігієни ротової порожнини. Недостатній догляд призводить до розвитку каріозних процесів і оголення шийок зубів. Ми рекомендуємо всім членам Вашої родини використовувати іригатор в комбінації з чищенням зубів щіткою та пастою.

Вініри – основні плюси і негативні сторони

Перед встановленням оригінальних керамічних вінірів важливо знати не тільки про плюси, а й про мінуси. Під час першої консультації лікар розповість про всі моменти вінірінга, ознайомить з етапами підготовки.

Безумовно, вініри дозволять швидко отримати білосніжну посмішку, але за зовнішньою красою криються деякі недоліки. Що приховує гарна лінія посмішки після вінірів, чи варто вдаватися до процедури незнімного мікропротезування?

Зуби до та після встановлення вінірів | Фото 3
Зуби до і після установки вінірів.

Плюси і переваги

Встановлення вінірів – унікальна можливість виправити незначні дефекти зубного ряду, отримати гарну й рівну лінію посмішки, як у голлівудських знаменитостей.

Основні плюси вінірів нашої клініки:

  1. Висока естетика. Керамічні накладки неможливо візуально відрізнити від власних зубів. Вони не виділяються при розмові або посмішці, відмінно приховують дефекти зубної емалі. Форма, мікрорельєф і точність прилягання – це те, що виділяє нас серед конкурентів. Співрозмовники помітять тільки красиві гармонійні зуби без єдиного прояву неприродності.
  2. Довговічність керамічних накладок. Якщо термін служби композитних вінірів складає 3-5 років, то пластини з тонкої кераміки служать більше 10 років (при дотриманні всіх лікарських рекомендацій та правильній гігієні ротової порожнини).
  3. Гіпоалергенність. Сучасна кераміка абсолютно біосумісні з тканинами організму і не викликає алергії.
  4. Стійкість до зовнішніх чинників. На відміну від композитного матеріалу, кераміка проявляє стійкість до температурних і фізичних факторів, не фарбується від кави, червоного вина, при палінні тютюну, і зберігає естетику протягом усього терміну служби.
  5. Швидке виготовлення. Від моменту звернення до лікаря до фінальної фіксації вінірів проходить не більше 14 днів. Якщо Ви прилітаєте на лікування на короткий термін – обов’язково потрібно зарезервувати час лікаря та техніка. Це дасть можливість оперативно провести всі етапи без затримок.

Глянцева поверхня перешкоджає відкладенню нальоту і формування зубного каменю, тому при догляді за вінірами не потрібні особливі навички та спеціальне обладнання.

Недоліки і мінуси

Істотним мінусом вінірінга є висока вартість, а також необхідність обточування поверхні зубної емалі. Це потрібно для досягнення природності зовнішнього вигляду. Якщо зуби рівні, то знімати потрібно всього 0,2-0,3 міліметра.

У разі розвороту або нахилу зубів, тканини доводиться обточувати до такого рівня, щоб зуб перестав виступати серед інших.

Як результат, маємо такі мінуси:

  • керамічну пластину не вдасться так просто зняти. При необхідності заміни вінір можна тільки спиляти. Цьому сприяє правильне встановлення та жорстке дотримання всіх етапів;
  • важливість вирівнювання зубів перед процедурою вінірінга;
  • висока вартість – один керамічний вінір коштує близько 400-500 євро.

При встановленні вінірів зуби обточуються лише на частки міліметрів, але, як завжди, є одне АЛЕ – високі вимоги до якості проведення всієї процедури (від планування прикусу до точності фіксації, ізоляції зубів). Важливість кожного етапу складно переоцінити. У разі найменшого відхилення – отримуємо посередній результат як в естетичному форматі, так і в плані стоматологічного здоров’я.

У процедури вінірінга є й інші мінуси:

  • зміна кольору штучної пластини – це відбувається при порушенні технології підготовки до мікропротезування;
  • гіперчутливість емалі та ясен – така ситуація свідчить про встановлення мікропротезів від самого початку на чутливі зуби, або ж про недостатню точність виготовлення і приклеювання;
  • травми м’яких тканин ротової порожнини – можливі при допущенні помилок під час фіксації накладок;
  • необхідність попередньої санації ротової порожнини – в разі не вилікуваного карієсу під вініром, незабаром все доведеться переробляти;

Підготовка зубів до накладення пластин відбувається заздалегідь, тому пацієнтам встановлюють тимчасові вініри для зубів з акрилу або інший пластмаси. На всіх етапах пацієнт залишається з тимчасовими конструкціями і може вести повноцінне життя. Але, все-таки, деяких правил варто дотримуватися, адже це тимчасові конструкції. Через 10-14 днів встановлюються постійні конструкції, користуватися якими Ви можете так само, як і своїми зубами.

Чому ми рекомендуємо установити вініри в стоматології «Доброзуб»?

  • Індивідуальність. Наші конструкції мають неповторну форму та відтінок. Ви не зустрінете людину з комплектом таких же зубів.
  • Міцність. Ми працюємо з кращими зубними техніками Києва по протоколу зафарбовування цілісних керамічних вінірів. Це дає можливість їсти будь-яку їжу (навіть тверду) без ризику утворення відколів і тріщин.
  • Точність. Ми контролюємо весь процес під мікроскопом, що гарантує ідеальне прилягання. Для Вас – це тривалий термін служби і здорові зуби під вінірами.
  • Високотехнологічність. Ми здійснюємо сканування замість зняття звичайних відбитків (що виключає будь-який дискомфорт), планування по фото з можливістю індивідуальних правок.

Чи є наслідки від вінірінга?

Результати процедури залежать безпосередньо від досвіду стоматолога, точності виготовлення керамічних пластин, а також від навичок зубного техніка і якості матеріалів.

Причиною негативних ефектів і мінусів вінірів для зубів найчастіше є порушення технології підготовки, виготовлення і фіксації виробів.

З одного боку, вініри вирішують естетичні проблеми зубної емалі власного зуба, з іншого – в разі неправильного виготовлення, це досить травматична процедура для тканин зуба. Фахівці рекомендують використовувати зубні вініри відповідно до показань.

Встановлення на зуби вінірів – ідеальне рішення для усунення зовнішніх дефектів емалі, особливо при гіперпігментації і порушенні цілісності. Процедура має як плюси, так і недоліки, нерідко пов’язана з побічними явищами. Варто встановлювати вініри чи досить відбілити зуби? Рекомендуємо дізнатися відповідь у наших лікарів.

Голосів: 4, оцінка: 5.00 з 5


2019-2024 All rights reserved © Dobrozub.com