Видалення зуба ультразвуком в стоматології
Видалення зуба для подальшої імплантації чи видалення зуба мудрості – кожну з цих маніпуляцій ми виконуємо за допомогою мікрохірургічного підходу та з використанням ультразвукового апарату Piezotome. Це дає нам можливість провести видалення без значних зусиль та полегшити післяопераційний період для пацієнта.
Видалення зуба ультразвуком фото:
Ультразвуковий апарат не травмує м’які тканини і дозволяє контролювати кожен рух. І забудьте вже про вибивання зубів чи викручування їх щипцями, ми проводимо свою практику для того, щоб показати – буває інакше!
Будь-яку процедуру ми можемо провести або під місцевим знеболенням, або уві сні під седацією (не плутати з наркозом), що цілком безпечно та повністю виключає хвилювання пацієнта, полегшує післяопераційний період.
Видалення зубів ультразвуком – це процедура з низьким рівнем травмування оточуючих тканин, яка передбачає видалення за допомогою спеціальних тонких насадок на хірургічний, ультразвуковий апарат.
П’єзоелектричний ефект досягається за фізичним принципом, коли під впливом електричного струму кристали кварцу приводятся в рух, і виникає вібрація. Такий механізм дозволяє видаляти тканини вибірково, точно, майже безкровно.
Процедура видалення ультразвуковим скальпелем популярна не тільки в стоматології, а й в інших сферах медицини. Технологія широко застосовується при екстракції зубів, імплантації, лікуванні, нарощуванні кістки щелепно-лицьового апарату.
Як проходить процедура?
Процедура видалення ультразвуковим скальпелем практично не відрізняється від класичної методики екстракції, але має принципові відмінності.
Класичне видалення зуба передбачає застосування сили для вилучення кореня, яка направлена в сторону, протилежну до кістки. При переплетенні коренів або закручених верхівках, це може бути дуже неприємно. На жаль, в наш час часто можна почути історії пацієнтів про перенесені важкі процедури.
Іншим варіантом є видалення зуба ультразвуковим скальпелем. Спочатку скальпель послаблює зв’язок кореня з кісткою, а потім зуб видаляється без зайвих проблем і прикладання сили.
Перед проведенням операції хворий проходить кілька важливих етапів:
- консультація лікаря;
- рентген або комп’ютерна томографія;
- аналізи крові і консультації профільних фахівців (при необхідності);
- знеболювання.
На хірургічному етапі лікар впливає на потрібний зуб за допомогою насадки для ультразвука, яка відокремлює тверді тканини, ясна від кореневої частини зуба. Ультразвуковий апарат Piezotome має гемостатичний ефект – під час операції немає кровотечі. Після видалення, лунку зуба заповнюють кістковим або колагеновим матеріалом для більш швидкого загоєння.
Пьезотом дозволяє не тільки акуратно і безболісно видалити зуби, але й значно скоротити час процедури. Також ми використовуємо мікроскоп, який в комбінації з ультразвуком значно прискорює реабілітацію і знижує післяопераційні ризики.
Складне видалення зуба мудрості
Ультразвукове видалення зуба мудрості – найпоширеніша для пацієнтів операція в пьезохірургіі. З огляду на те, що вісімки часто мають аномальне положення в ряду і викривлену кореневу систему, екстракція зубів мудрості вважається більш складною. Глибина розташування коренів обмежує використання звичайних щипців.
При ретенції (порушення прорізування) складно акуратно видалити зуб без додаткового обладнання. Зазвичай хірурги випилюють кістку навколо бором. Це призводить до перегрівання тканин та тривалого загоєння. Процедура видалення зуба за допомогою ультразвуку зменшує кровоточивість, забезпечує надійне розшарування м’яких і твердих тканин, дозволяє швидко та якісно видалити пошкоджений зуб. Це операція на рівні точної тактичної дії, а не скидання ядерної бомби на хутірець.)
Переваги
Основна перевага видалення зубів ультразвуком (будь-якої локалізації та складності) полягає в:
- малій інвазивності – знижується рівень втручання за рахунок відсутності прямого контакту УЗ-хвиль і зуба;
- точності проведення, яка в рази збільшується з використанням мікроскопа.
Ультразвуковий скальпель не нагріває тканини, послаблює фіксацію кореня, прискорює процес.
Видалення зубів пьезоскальпелем не супроводжується дискомфортом і тому рекомендовано пацієнтам, які бояться стоматологічних операцій. Ідеальним рішенням в останньому випадку буде видалення зуба уві сні – це безпечно та зберігає Ваші нерви.
Чи є обмеження?
Незважаючи на неінвазивність і практично безболісне видалення зубів, процедура має ряд обмежень.
Ультразвукове видалення зубів протипоказане в наступних випадках:
- кардіостимулятор у пацієнтів з патологією серця;
- молочні зуби або період зміни молочних зубів постійними;
- бронхіальна астма, бронхолегеневі патології;
- захворювання ЦНС;
- психічні розлади;
- генералізована демінералізація емалі у дітей.
Не рекомендується видалення при активній стадії туберкульозної хвороби.
Ультразвукове видалення зуба – прогресивна методика, коли власні зуби зберегти важко, або це просто не потрібно. Пьезохірургія вигідно відрізняється від традиційної екстракціії, проте її вартість трохи вище.
У нашій стоматології у Києві ми застосовуємо найкраще обладнання та матеріали, тому вартість лікування прораховується ще до операції, а використовувати ультразвук чи ні – вирішує лікар, в залежності від потреби.
Ваше здоров’я та безпека – наш головний пріоритет!